Чтобы скачать данную презентацию, порекомендуйте, пожалуйста, её своим друзьям в любой соц. сети.

Презентация на тему: 2613_Pravila_gri_u_basketbol_1

№ слайда 1 Правила гри у баскетбол
Описание слайда:

Правила гри у баскетбол

№ слайда 2 Мета гри В баскетбол грають 2 команди, в кожній з якої по 5 гравців. Мета кожної

Мета гри В баскетбол грають 2 команди, в кожній з якої по 5 гравців. Мета кожної команди - закинути м'яч у кошик суперника та перешкодити іншій команді заволодіти м'ячем і закинути його у кошик.

№ слайда 3 Переможець гри Переможцем гри стає команда, яка після закінчення ігрового часу ч

Переможець гри Переможцем гри стає команда, яка після закінчення ігрового часу четвертого періоду або, якщо необхідно, додаткових періодів набрала більшу кількість очок.

№ слайда 4 Суддя розігрує спірний кидок в центральному колі (підкидує м'яч над центральним

Суддя розігрує спірний кидок в центральному колі (підкидує м'яч над центральним колом). Гравець, який найшвидше заволодів м'ячем починає гру. Ігровий час складається з 4 періодів по 10 хвилин з перервами по 2-3 хвилини. Між другим та третім періодами команди змінюються кошиками.

№ слайда 5 Форма Гравців Форма Гравців кожної команди повинна складатися з: Майок одного ко

Форма Гравців Форма Гравців кожної команди повинна складатися з: Майок одного кольору. Шортів одного кольору. Гравець повинен мати виразно видимий номер на майці спереду і позаду. Команди повинні використовувати номери від 4 до 15. Гравці однієї команди не повинні мати однакових номерів.

№ слайда 6 Стійка баскетболіста

Стійка баскетболіста

№ слайда 7 Ведення м'яча Ведення м'яча починається, коли гравець, що отримав м'яч, кидає, в

Ведення м'яча Ведення м'яча починається, коли гравець, що отримав м'яч, кидає, відбиває його в підлогу або котить його по підлозі і торкається м'яча знову, перш, ніж його торкнеться інший гравець. Ведення закінчується в той момент, коли гравець торкається м'яча одночасно обома руками або допускає затримку м'яча в одній або обох руках. При веденні м'яч може бути підкинутий в повітря за умови, що м'яч торкнеться підлоги раніше, ніж гравець знову торкнеться м'яча своєю рукою.

№ слайда 8 Гравець не повинен вести м'яч другий раз після того, як його перше ведення закін

Гравець не повинен вести м'яч другий раз після того, як його перше ведення закінчилося, якщо це тільки не відбувається після втрати м'яча через: Гравець не повинен вести м'яч другий раз після того, як його перше ведення закінчилося, якщо це тільки не відбувається після втрати м'яча через: Кидка по кошику; Передачі або випадкової втрати м'яча, якого торкався інший Гравець.

№ слайда 9 Пробіжка і поворот Пробіжка - заборонене переміщення однієї або обох ніг в будь-

Пробіжка і поворот Пробіжка - заборонене переміщення однієї або обох ніг в будь-якому напрямі, під час ведення м'яча. Поворот відбувається, коли гравець тримає м'яч і крокує один або кілька разів в будь-якому напрямі однією і тією ж ногою, в той час, як інша нога, зберігає своє місце контакту з підлогою.

№ слайда 10 Розмір майданчика

Розмір майданчика

№ слайда 11 Баскетбольні щити Всі лінії на щиті повинні бути нанесений таким чином: Білим ко

Баскетбольні щити Всі лінії на щиті повинні бути нанесений таким чином: Білим кольором, якщо щит прозорий. Чорним кольором у всіх інших випадках.

№ слайда 12 Баскетбольний кошик Кошик, який команда атакує, є кошиком суперника, а кошик, як

Баскетбольний кошик Кошик, який команда атакує, є кошиком суперника, а кошик, який та ж команда захищає, називається власним кошиком команди.

№ слайда 13 Ігрові кошики (кільця)

Ігрові кошики (кільця)

№ слайда 14 Переміщення м'яча М'яч можна передавати, кидати, відбивати, котити або вести в б

Переміщення м'яча М'яч можна передавати, кидати, відбивати, котити або вести в будь-якому напрямку за умови дотримання Правил. Коли вчинено порушення або фол, Суддя дає свисток і одночасно показує жестом зупинку ігрового годинника. В баскетболі м'ячем грають тільки руками. Бігти з м'ячем, навмисно бити по ньому ногою, блокувати будь-якою частиною ноги або бити по ньому кулаком - є порушенням. Випадкове зіткнення або торкання м'яча стопою або ногою не є порушенням.

№ слайда 15 Зарахований м'яч М'яч вважається зарахованим, коли він входить в кошик зверху і

Зарахований м'яч М'яч вважається зарахованим, коли він входить в кошик зверху і залишається в ньому або проходить через нього. М'яч, зараховується команді, що атакує кошик, в який він вкинутий, таким чином: За м'яч, вкинутий зі штрафного кидка, зараховується 1 очко. За м'яч, вкинутий з гри, з 2-х очкової зони зараховується 2 очки. За м'яч, вкинутий з 3-х очкової зони, зараховується 3 очки.

№ слайда 16 Зона трьохочкових кидків

Зона трьохочкових кидків

№ слайда 17 Фол Фол - це недотримання Правил, унаслідок персонального контакту з суперником

Фол Фол - це недотримання Правил, унаслідок персонального контакту з суперником або неспортивної поведінки. Фол фіксується тому Гравцю, що провинився. Персональний фол Персональний фол - це фол гравцю унаслідок контакту з гравцем команди суперників. Гравець не повинен блокувати суперника, тримати, штовхати, стикатися з ним, ставити підніжку, перешкоджати його переміщенню, виставляючи руку, плече, коліно, стегно або ступню ноги. Він не повинен згинатися і застосовувати будь-яку грубу тактику. Коли зафіксований персональний фол – Суддя призначає штрафний кидок.

№ слайда 18 За що суддя призначає фол? Блокування - це неправильний персональний контакт, як

За що суддя призначає фол? Блокування - це неправильний персональний контакт, який перешкоджає пересуванню суперника з м'ячем або без нього. Зіткнення - це персональний контакт Гравців з м'ячем або без м'яча поштовхом або рухом в корпус суперника. Затримка - це персональний контакт з суперником, який заважає свободі його пересування. Неправильний заслін - це спроба неправильно затримати або перешкодити супернику, який не контролює м'яч, зайняти бажану позицію на ігровому майданчику. Поштовх - це персональний контакт з будь-якою частиною тіла, коли гравець насильно зсовує або намагається зсунути суперника, який контролює м'яч.

№ слайда 19 Гравець, який вчинив 5 фолів (персональних або технічних), повинен бути проінфор

Гравець, який вчинив 5 фолів (персональних або технічних), повинен бути проінформований про це і негайно видалений з гри. Він повинен бути замінений протягом 30 секунд. Гравець, який вчинив 5 фолів (персональних або технічних), повинен бути проінформований про це і негайно видалений з гри. Він повинен бути замінений протягом 30 секунд. Команда підлягає покаранню за командні фоли, всі подальші персональні фоли, повинні бути покараний 2 штрафними кидками, замість надання м'яча для вкидання.